Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Започнува ”битката” за клупата на Фк Вардар
Започнува ”битката” за клупата на Фк Вардар

Започнува ”битката” за клупата на Фк Вардар

Како наближува крајот на сезоната, се по извесно е дека Фк Вардар ќе доби нов тренер.
Ова е позитивна вест за сите навивачи на Вардар, со оглед на фактот дека на секој амбициозен европски тим, кој цели на излез во Европа, му треба и тренер со големо фудбалско педигре кој ќе донесе свежина во играта на Вардарци, и солидно ќе не преставува ова лето во квалификациите од Лигата на Шампионите.

Списокот на фудбалски стручњаци од ден на ден се зголемува.
По ” скопските улици” се шират разни шпекулации околу новиот тренер на Вардар, кој ќе биде, од каде ќе доаѓа, и со какво сиви располага.

Се надеваме ние, навивачите на Вардар дека оваа одлука ќе биде позитивна и одлична, за доброто на Вардар, да ни се исполни сонот на сите верни Вардарци, Вардар да заигра во групната фаза од Лигата на Шампионите, или од Европа Лигата.