Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар генер. 2007 го победи тимот на Форца
ФК Вардар генер. 2007 го победи тимот на Форца

ФК Вардар генер. 2007 го победи тимот на Форца

Генерацијата 2007 на ФК Вардар одигра нов пријателски натпревар. Денес, гостин на Академијата беше екипата на Форца која е предводена од Јовче Џипунов.

Вардарци беа многу подобар тим на теренот и заслужено на крајот победија со високи 10:0. Со оглед на големиот ростер на играчи со кои располагаше нашиот тренер Коцески, шанса добија сите, иако се играа само две полувремиња по 30 минути.

Стефан Младеновски постигна хет-трик, додека по два гола имаа Кренар и Лука Рајчин. По еднаш во листата на стрелци се запишаа Иван Блажевски, Адмир Љатифи и Фуат Керими.

Погледнете фотографии од денешниот дуел, додека галеријата ќе ја поставиме во наредните денови.

1

198525106_4034456093267873_6972526273608033620_n 198661151_4034454606601355_1810915459389806375_n 199246627_4034456303267852_4825070831507859155_n 199345228_4034454009934748_5847666642130951016_n 199417078_4034455779934571_2528836634635419609_n 199835987_4034454743268008_3990317084199688178_n 200277557_4034456959934453_8105795162780365935_n 200504804_4034455903267892_508238644014926501_n 201162331_4034455399934609_5616373802496485936_n