Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Фк Вардар генер. “2004“ стана есенски шампион, со двете свои екипи во детската лига
Фк Вардар генер. “2004“ стана есенски шампион, со двете свои екипи во детската лига

Фк Вардар генер. “2004“ стана есенски шампион, со двете свои екипи во детската лига

Фк Вардар генерација “2004“ предводена од тренерот Филип Арсовски го заврши првиот дел од сезоната во детската лига. Оваа генерација се натпреваруваше со две екипи, кои го освоија првото место во првиот дел од сезоната.

Фк Вардар(1) генер. “2004“ оствари вкупно осум победи и еден пораз, без ниту еден нерешен резултат. Едно коло беа слободни, додека два натпревари беа одложени. Постигнаа вкупно 64 голови, а примија само 6 погодоци. Најдобар стрелец на оваа екипа е Георг Стојановски.

Ви ги презентираме сите нивни резултати, во овој дел од натпреварувачката сезона:

1 коло: Вардар- Работнички  7:1

2 коло: Вардар- Милано 1:2

3 коло: Вардар- Гоблен  6:1

4 коло: Вардар- Нова Колонија  7:0

5 коло: Вардар- Пантери  13:0

6 коло: Вардар- Сарај 4:0

7 коло: одложено

8 коло: слободни

9 коло: Вардар- Нови Лисици  12:0

10 коло: Вардар- Њу Старс  7:0

11 коло: Вардар- Албион  7:2

12 коло: одложено

vardarfans pregled za gener 2004

Фк Вардар(2) одигра исто така девет натпревари, на кои забележа осум победи, еден нерешен резултат и ниеден пораз. Два меча овој тим го доби со службен резултат. Постигнаа вкупно 53 гола, а примија 9.

Ви ги презентираме сите нивни резултати, во есенскиот дел од сезоната:

1 коло: Вардар- Шкупи 3:0 ( службено)

2 коло: Вардар- Драчево  6:0

3 коло: Вардар- Фаст  15:0

4 коло: Вардар- Викторија  6:2

5 коло: Вардар- Спорет Ефе  7:1

6 коло: Вардар- Бешикташ  4:3

7 коло: одложено

8 коло: Вардар- Еуроспорт 3:0  ( службено)

9 коло: Вардар- Куманово  7:1

10 коло: Вардра- Форца  2:2

11 коло: слободни

12 коло: одложено