Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар и ЦСКА Москва повторно ќе одиграат натпревар?
Вардар и ЦСКА Москва повторно ќе одиграат натпревар?

Вардар и ЦСКА Москва повторно ќе одиграат натпревар?

Вардар и ЦСКА Москва повторно на мегдан. Според информациите, Вардар на подготовките во Австрија ќе одигра тест-меч со силниот тим на ЦСКА Москва.

Иако тимот на ЦСКА на својата официјална страна објави дека ќе одигра пријателски средби со три противника, меѓу кои не е нашиот Вардар, сепак, постои голема веројатност овие две екипи по пауза од 14 години повторно да одиграат еден натпревар, овој пат од пријателски карактер.

Овој натпревар треба да биде вистински “тест” за вардарци пред натпреварите во ЛШ.