Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > По пауза од три месеци, Вардар на Филип II

По пауза од три месеци, Вардар на Филип II

Конечно ! дочекавме и ние, по рекордна пауза од три месеци Фк Вардар ќе одигра натпревар пред своите гледачи на Арената Филип II Македонски.
Денеска од 14 часот во заостанатиот меч, Вардар го пречекува тимот на Металург.
Во минатите две средби оваа сезона, Вардар убедливо го доби Металург и на домашен и на гостински терен.
kom0                                                                           Фото:fkvardar.mk
Очекуваме на овој натпревар Вардарци да дојдат до нови три бода, во борба за титулата.
Сите фудбалери на Вардар се подготвени за игра, по вирусот кој го зафати нашиот табор.

Дојдете на стадион да го бодриме Вардар во нови победи !
14:00 Вардар – Металург
Билети: Север 100 денари, Запад 50/100