Friday ,22 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар против Њу Старс, во рамките на 8.коло во Регионалната Скопска Лига
Вардар против Њу Старс, во рамките на 8.коло во Регионалната Скопска Лига

Вардар против Њу Старс, во рамките на 8.коло во Регионалната Скопска Лига

Во рамките на 8.коло во Регионалната-Скопска Лига, ФК Вардар за противник ќе ја има екипата на Њу Старс.

Натпреварите ќе се одиграат во сабота (21.05) со почеток од 10:00 и 12:00 часот на теренот во населбата Хиподром.

Во претходното коло, Вардар на истиов терен беше подобар на натпреварите со екипата на Форца.