Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Кадетките гостинки на ЖРК Куманово во предпоследното коло
Кадетките гостинки на ЖРК Куманово во предпоследното коло

Кадетките гостинки на ЖРК Куманово во предпоследното коло

Од утре, петок па се до вторник во женската кадетска група-А, каде што настапува тимот на Платон и Папуџиева ќе се одигаат натпреварите од предпоследното, 9-то коло.

Девојките на ЖРК Вардар во оваа рунда се гости, ние ќе играме  натпревар во градот Куманово кај истоимената женска кадетска екипа. Дуелот во салата „Перо Наков“ во Куманово е закажан за на 24.мај, вторник. Вардарки влегуваат како фавоит и на оваа средба, ние по 8.одиграни кола имаме максимални 24.бода и сме веќе пласитани на завршниот Ф-4 турнир во оваа возрасна категорија.