Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар организатор на силен младински меѓународен турнир „Вардар Куп Скопје“
ФК Вардар организатор на силен младински меѓународен турнир „Вардар Куп Скопје“

ФК Вардар организатор на силен младински меѓународен турнир „Вардар Куп Скопје“

Фудбалскиот клуб Вардар ќе биде организатор на силен младински меѓународен турнир, на кој ќе се натпреваруваат шест екипи. Се работи за турнир на кој ќе настапат играчи до 14 години, на кој покрај Вардар учество ќе земат и Партизан, Црвена Ѕвезда, Хајдук, Марибор и Левски Софија.

278057725_361267526042321_8916306151100735797_n

Турнирот ќе се одржи во периодот од 26-29.мај на комплексот во населбата Хиподром и на терените на ФФМ. Целта е „Вардар Куп Скопје“ да прерасне во традиција, турнир на кој ќе учествуваат и поголем број на реномирани екипи од Балканот.