Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар го доби тест дуелот против Македонија Ѓ.П.
Вардар го доби тест дуелот против Македонија Ѓ.П.

Вардар го доби тест дуелот против Македонија Ѓ.П.

Екипата на Вардар оваа репрезентативна пауза ја искористи доплнително да го воигра тимот и што е можно подобро да се подготви за идната сабота и дерби дуелот со Шкендија во Скопје.

Попладнево на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари, Вардарци против екипата на Македонија Ѓ.П. победија со резултат 1:0, со голот на Дејан Блажевски постигнат од белата точка во 80.минута.

На овој дуел шанса добија повеќе млади играчи, а тука беа и искусните. Во вториот дел, шанса добија пет млади играчи: Парталко, Стојановски, Новевски, Гугуљанов, Ѓорѓоски.

Стартниот состав на Вардар денеска изгледаше вака: Илиќ, Чарлестон, Мартинага, Ѓурковски, Лазаревиќ, Петровиќ, Мицевски, Најденов, Попзлатанов, Цветаноски и Мирчевски.