Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Којашевиќ пристигна во Скопје
Којашевиќ пристигна во Скопје

Којашевиќ пристигна во Скопје

Шампионот на Македонија полека почнува да се екипира пред заминувањето за Австрија каде ќе се одржат главните подготовки за натпревите во Лигата на шампионите.

Во Скопје вчера пристигна крилниот играч на Вардар, Дамир Којашевиќ. Којашевиќ доби поголем одмор од тренерот Седлоски бидејќи имаше обврски кон својата селекција. Во Скопје денеска до утре треба да пристигнат и сите останати играчи.

Во Австрија се заминува в недела.