Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар против Шкупи, во рамките на 8.младинско коло
Вардар против Шкупи, во рамките на 8.младинско коло

Вардар против Шкупи, во рамките на 8.младинско коло

Во недела, младите екипи на фудбалскиот клуб Вардар ќе го одиграат 8.првенствено коло, во кое за противник ја имаме екипата на Шкупи.

Сите натпревари со екипата на Шкупи ќе се одиграат во недела. Пионерските екипи ќе гостуваат на теренот во Бутел, со почеток од 11:00 и 13:00 часот, додека кадетите и младинците на теренот во Хиподром се домаќини на овој противник, натпревари кои ќе стартуваат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во помладата пионерска лига, Вардар е лидер со вкупно 19 освоени бодови, додека Шкупи е пласиран на 8.место со 9 освоени бодови. Во пионерската лига, Вардар е на 8.позиција со 8 бодови, а Шкупи е на 12.позиција со само 3 освоени бодови. Очекуваме нашите екипи да забележат победи, иако нема да биде лесно на овие натпревари.

Во кадетската лига, Шкупи котира високо на табелата со 14 бодови, додека Вардар има само 6, а дербито се игра во младинската Супер лига, каде ќе се сретнат екипите кои се пласирани на првите две места. Домашниот терен треба да биде шанса за вардарци да стигнат до посакуваните три бодови, со кои можат да ја зголемат бодовната предност пред Победа. Останува да видиме што ќе се случува на сите овие натпревари. Се надеваме на добра игра од страна на сите вардарови екипи и освојување на нови бодови.

wife threesome porn tube download girl rape sex video