Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар утре против Улисес и Жилина

Вардар утре против Улисес и Жилина

Утре нашиот тим ќе ги одигра последните два пријателски натпревари пред заминувањето за
Скопје кое е закажано за сабота. Најпрвин нашиот тим од 10 часот ќе одигра меч против Ерменскиот тим екипата на Улисес. Улисес се наоѓа на лидерската позиција во Ерменското првенство со еден бод повеќе од конкурентите. Ова ќе биде добар меч за докажување на момците на Андреев, со оглед на фактот дека сите играчи ќе добијат шанса за докажување. Овој натпревар ќе се одигра на комплексот Каја – Белек во Анталија.
10404489_10203736787322367_2481675356187567990_n
Додека пак другата екипа на Вардар ќе се сретне со лидерот на табелата во Словачка, екипата на Жилина. Жилина е прославен Словачки тим, со многу титули и успеси, како на домашна така и на мегународна сцена. Тимот се наоѓа на лидерската позиција во својата лига  со три бода предност пред конкурентите.
Натпреварот ќе започне од 15:30 на спортскиот комплекс Кемер во Анталија.

Во сабота Вардаровата експедиција се враќа дома.