Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Мзт – КК Вардар

КК Мзт – КК Вардар

Во недела од 17:00  во спортскиот центар Јане Сандански натпревар ќе одиграат младите екипи,
на Мзт и Вардар.
Ова ќе биде Финале од националниот куп. Во првенството,КК Вардар се наоѓа на првата позиција со скор од 5-2, идентичен скор има и Мзт Скопје на 2-то место.
10989301_900368376652200_3906819963348312385_nНа оваа средба најавено е и присуство на подгрупата Комбат 87 (Навивачи на Вардар).