Wednesday ,25 May 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Утре повторно со градскиот ривал Работнички
Утре повторно со градскиот ривал Работнички

Утре повторно со градскиот ривал Работнички

Утре повторно ќе се сретнат Вардар и Работнички, овој пат во рамките на ПМФЛ. Нашиот Вардар како домаќин ќе го пречека тимот од Дебар маало. Овој пат нашиот тим мора да прикаже драстично подобра игра на средината на теренот, и секако во реализацијата. Нерешен резултат, како на натпреварот в средата, ќе донесе само уште еден чекор наназад во битка за титулата со Шкендија. Секој бод е важен во оваа лига, па затоа овие ваквите на домашен терен без размислување ФК Вардар мора да ги освои.

По подолга пауза се враќа на превенствените натпревари Грнчаров, Грозданоски, и Ромеро (кој беше казнет)
Фото: fkvardar.mk