Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар-Ренова, денес на МРТ-3
Вардар-Ренова, денес на МРТ-3

Вардар-Ренова, денес на МРТ-3

Денес на МРТ-3 ќе можете да го погледнете натпреварот на ФК Вардар против екипата на Ренова, од натпреварувачката сезона 2019-20

Тој меч се одигра на градскиот стадион и заврши во корист на црвено-црните, со резултат 2:0. Аврамовски и Попзлатанов беа стрелци на головите.

Натпреварот ќе се емитува од во терминот од 16:05 часот и точно на полноќ.