Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар водеше 2:0, па за три минути испушти победа
Вардар водеше 2:0, па за три минути испушти победа

Вардар водеше 2:0, па за три минути испушти победа

Фудбалерите на Вардар одиграа само 2:2 на теренот на Алумина против тимот на Македонија ЃП. Велиме само 2:2 бидејќи Вардар испушти победа буквално во три минути.

Блажевски од пенал во вториот дел отвори на 1:0. Илијоски со глава по нафрлена топка зголеми на 2:0. Следуваа голови во финишот на противникот, еден од пенал во 90.минута за 2:2. Штета за Вардар како не го доби овој натпревар.

Да додадеме дека 45.минути одигра и најновиот играч, Костовски.