Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардарци се подготвуваат, Шкендија мора да падне!
Вардарци се подготвуваат, Шкендија мора да падне!

Вардарци се подготвуваат, Шкендија мора да падне!

Шампионот на Македонија наголемо се подготвува за можеби најважниот дуел оваа сезона во ПМФЛ. Во среда „црвено-црните“ ќе заминат за Тетово со една цел, победа и докажување по којзнае кој пат дека и оваа сезона се најдобриот тим во нашата лига и се зрели за одбрана на титулата.

Во Тетово е секогаш тешко за игра, но токму овие играчи на Вардар знаат како да одиграат и да земат сосебе големи три бода. Во Тетово сме победиле многу пати, нека биде така и во новата календарска година.

Очекуваме и новите засилувања да имаат голем придонес на дуелот в среда, посебно мислиме на Битанг и Попзлатанов кои се подготвени да дебитираат на официјален натпревар во новиот „црвено-црн” дрес.

Натпреварот в среда започнува од 14.00 часот.