Monday ,01 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Хрватски лев бек за посилен Вардар!!
Хрватски лев бек за посилен Вардар!!

Хрватски лев бек за посилен Вардар!!

Актуелниот фудбалски шампион, тимот на Вардар си обезбеди уште едно ново име за време на оваа репрезентативна пауза. ,,Црвено – црните” од овој момент се засилени со уште еден интернационалец во своите редови.

Се работи за младиот Хрват, 22-годишниот Марко Мартинага. Левиот бек последната сезона ја мина во Словенија каде настапуваше за Копер. Претходно тој беше дел од словенечки Декани каде беше позајмен, а исто така низ кариерата играше и за Славен Белупо, Вараждин и Копривница.

Мартинага вечерва за прв пат ќе има можност да се докаже на натпревар, на оној во Штип против екипата на Кит-Го.

Вардар за време на оваа пауза е посилен и за имињата на Чарлестон, Петровиќ, Игески и Мирчевски.