Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар-Шкендија со директен пренос на МРТ
Вардар-Шкендија со директен пренос на МРТ

Вардар-Шкендија со директен пренос на МРТ

Денес на програмата е дербито од 9.коло во ПМФЛ меѓу екипите на Вардар и Шкендија.

После пауза од две недели се враќаат возбудувањата во ПМФЛ, а на градскиот стадион Вардар е домаќин на лидерот Шкендија. Директен пренос од натпреварот кој стартува од 14:30 часот можете да погледнете на МРТ.