Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Стоилов во најдобриот тим на колото во ЛШ
(ВИДЕО) Стоилов во најдобриот тим на колото во ЛШ

(ВИДЕО) Стоилов во најдобриот тим на колото во ЛШ

Капитенот Стоилов го одигра најдобриот натпревар, постигнувајќи осум голови во победата против екипата на Фленсбург.

ЕХФ направи избор на најдобриот тим, во кој се најде Стоилов, додека место имаше и за македонскиот репрезентативен голман, Митревски, кој го брани голот на Порто, следниот противник на Вардар во ЛШ.

Погледнете го видеото со идеалниот тим во 4.коло на ЛШ.