Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Андреев верува во истиот тим
Андреев верува во истиот тим

Андреев верува во истиот тим

Изгледа дека шефот на стручниот штаб на Вардар Сергеј Андреев нема да има дилеми околу почетните 11-мина за возвратниот дуел во вторник на Арената Филип II.
По одличната партија на одбраната сигурно е дека ќе настапат играчот на мечот Пачовски, потоа одличните дефанзивци предводени од капитенот Грнчаров, и новајлиите Велковски и Мијушковиќ, кој имаа деби од соништата. На средината на теренот треба да контролираат Николов и Глигоров, по нив треба да бидат Хамбарџумјан, Попов, Фелипе (од кој очекуваме многу на овој дуел) Блажевски, и Ивановски кој ќе биде задолжен за голови.

Издржавме во Никозија, сега одиме по голови, и пласман понатаму. Пред полни трибини, со огромна поддршка, до успех на мегународна сцена по долга пауза.
Напред Вардаре!