Saturday ,24 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар стартуваше со подготовки за пролетниот дел
ФК Вардар стартуваше со подготовки за пролетниот дел

ФК Вардар стартуваше со подготовки за пролетниот дел

Фудбалскиот клуб Вардар денес стартуваше со подготовки за пролетниот дел во ВМФЛ. Како дел од припремите се закажани контролни натпревари против екипите на Тетекст (04.02), Скопје (08.02) и Работнички (11.02).

Вардар засега го напуштија Симеон Христов, Никола Ристески, Кире Маркоски и Ерен Парталко, а останува да видиме дали клубот ќе доведе нови засилувања.

Вардар се наоѓа на втората позиција во ВМФЛ, зад екипата на Гостивар. Не очекува тешка борба пролетва за обезбедување на пласман во најсилната македонска лига.