Thursday ,28 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар со Мицевски на дербито кој останува во редовите на шампионот
Вардар со Мицевски на дербито кој останува во редовите на шампионот

Вардар со Мицевски на дербито кој останува во редовите на шампионот

Најтрофејниот македонски клуб Вардар, утре го игра дербито на Македонија во Битола против вечниот ривал Пелистер. Пред големата дерби пресметка утре попладне, ,,Вардар Фанс” ја смирува ситуацијата и им носи позитивни новости на вљубениците во ,,црвено – црните” бои.

Капитенот на ФК Вардар, еден од носителите на играта оваа сезона, Дарко Мицевски ќе настапи на утрешниот дерби дуел во Битола. Но не само тоа, туку и популарниот Панта останува дел од тимот на Вардар и во иднина.

Мицевски останува во Вардар после распадот на шампионскиот тим, а покрај него во екипата од ланскиот состав останаа уште Матеј Цветаноски, Јован Попзлатанов и Филип Илиќ.