Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > На Велика сабота во Кратово
На Велика сабота во Кратово

На Велика сабота во Кратово

Во сабота на големиот Христијански празник Велигден, Вардар ќе гостува во Кратово.
По кратка пауза повторно овие две екипи ќе се сретнат и тоа во Кратово. На почетокот на пролетниот дел од сезоната Вардар го преслуша Силекс за само 20-тина минути, кога водеше дури и со 3:0

Ова беше за жал единствениот добар натпревар за Вардар оваа сезона, потоа следуваа низа на лоши игри, и резултати, што значеше драстично намалување на предноста со главниот конкурент за титулата Работнички, екипата на Работничнки ни се доближи на само 1 бод негатива.

Затоа Вардарци немаа право на повеќе киксови, тоа треба да биде заборав, по победата над Тетекс.
Натпреварот ќе се одигра во 16 часот, и ќе биде еден од големата низа на црвено – црни натпревари за Велика сабота.