Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Гол број 9 за Ивановски, за Блажевски 4
Гол број 9 за Ивановски, за Блажевски 4

Гол број 9 за Ивановски, за Блажевски 4

Вардар на денешната средба победи со 2:0 против Тетекс, а стрелците на головите за нашиот тим беа
Филип  Ивановски, и Дејан Блажевски.

За Филип Ивановски ова е 9-ти гол оваа сезона во дресот на Вардар, и воедно е најдобар стрелец на нашата екипа.
Додека пак Дејан Блажевски кој дојде оваа пролет во Вардар, го запиша својот 4-ти погодок.

Очекуваме уште многу важни голови од напаѓачите на Вардар,  и од останатите во тимот, во клучните натпревари, во борба за титулата.

Фото: fkvardar.mk