Thursday ,13 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар ,,лета” за Истанбул
Вардар ,,лета” за Истанбул

Вардар ,,лета” за Истанбул

Вардаровата експедиција заедно со стручниот штаб во 09:00 часот летаат за Истанбул, оттаму е закажан вториот лет, овој пат до крајната дестинација Анталија.

Со тимот отпатуваа низа на млади играчи, како и сите останати првотимци со исклучок на Никола Серафимов кој си замина од Вардар.

Лидерот во Анталија ќе одигра шест контролни натпревари, почнувајќи од понеделник.