Saturday ,23 January 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Двете пионерски екипи викендов ќе учествуваат на турнир во Србија
Двете пионерски екипи викендов ќе учествуваат на турнир во Србија

Двете пионерски екипи викендов ќе учествуваат на турнир во Србија

Двете пионерски екипи на ракометниот клуб Вардар, машката и женската ќе ги одиграат првите мечеви во новата, 2020 година. Тие  ќе учестуваат на меѓународен ракометен  турнир кај  северниот сосед.  Истиот ќе се игра овој викенд, поточно на  18-ти и 19-ти јануари.

На треттиот „Свето Савски турнир“ кој ќе се игра во Крагуевац (Србија), дамите на Платон Анжела  и Папуџиева Марија се во група со екипите на: Медицинар (Шабац), Раднички (Крагуевац) и Белград (Белград). Момците на Зоран Петковски-Зенга се во група со тимовите на Металопластика (Шабац), Раднички (Крагуевац) и Белград (Белград).