Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Цел натпревар за Брдаровски, Глигоров и Пачовски против Шпанија
Цел натпревар за Брдаровски, Глигоров и Пачовски против Шпанија

Цел натпревар за Брдаровски, Глигоров и Пачовски против Шпанија

Вчера нашата фудбалска репрезентација на мегдан излезе со големата Шпанија. Во почетниот состав на нашата репрезентација се најдоа и тројца Вардарци. Тоа беа: Брдаровски, Глигоров и Пачовски. Сите тројца црвено – црни играчи ги одиграа сите 90 минути, додека пак на клупата остана Бобан Николов.

Секако дека ова беше еден голем мотив, и голем плус во кариерата за нашите играчи, да се спротистават на големите шпански имиња како, Иниеста, Пике, Рамос, Коста, Силва и тн.  Пачовски направи една грешка за водство на гостите, а Глигоров и Брдаровски одиграа еден добар меч. Радува фактот што и Владица Брдаровски веќе станува сериозна конкуренција на Хамбарџумјан на бековската позиција.

Фото: fkvardar.mk