Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТО) Кикер Краљево гостин на ФК Вардар, генерацијата “2005′ на црвено-црните подобри од своите врсници од Србија
(ФОТО) Кикер Краљево гостин на ФК Вардар, генерацијата “2005′ на црвено-црните подобри од своите врсници од Србија

(ФОТО) Кикер Краљево гостин на ФК Вардар, генерацијата “2005′ на црвено-црните подобри од своите врсници од Србија

vardarfans-1

Во текот на вчерашниот ден гостин на ФК Вардар, беше екипата на Кикер Краљево од Србија, кои на теренот на Академијата одиграа пријателски натпревар со вардаровата генерација родени “2005“ година. Нашите млади надежи забележаа убедлива победа на овој дуел, со резултат 5:1.

vardarfans-2

Се играше 10+1 на теренот а подобро се снајдоа избраниците на Ане Андовски, кој славеа на овој меч. Никола Величковски постигна два гола, додека по еден беа дело на Филип Јовановски, Тино Спасиќ и Кристијан Таневски. За противничката екипа единствениот погодок беше дело на Букумира. Се играше во снежни услови посебно во второто полувреме, кога обилно врнеше снег.

vardarfans-3 vardarfans-4