Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Лејно повторно во топ-5 изборот за најубава одбрана во ЛШ
(ВИДЕО) Лејно повторно во топ-5 изборот за најубава одбрана во ЛШ

(ВИДЕО) Лејно повторно во топ-5 изборот за најубава одбрана во ЛШ

Вчера, вардарки го доживеа првиот пораз сезоната и тоа на  гостувањето во Франција, кај тимот  на Мец. ЖРК  Вардар имаше предност од 18:20,  но успеа Мец да се врати повторно  беше во предност што потоа му донесе победа со  конечен резултат  24:22.

Нашиот голман, Амандин Лејно и на оваа средба беше на ниво на задачата.  Една од нејзините одбрани  се најде во Топ-5 листата. Истата  може да ја видите ТУКА.