Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Лекиќ го има најубавиот гол ова коло во ЛШ
(ВИДЕО) Лекиќ го има најубавиот гол ова коло во ЛШ

(ВИДЕО) Лекиќ го има најубавиот гол ова коло во ЛШ

Вчера ЖРК Вардар на гостувањето кај Мец го забележа првиот пораз сезонава, во ракометната женска шампионска лига.  Сепак и по ова коло ракометарките на македонскиот првак се најдоа во Топ-5 изборот на ЕХФ ТВ.

Најдобриот погодок на ова коло го има Андреа Лекиќ, нејзиното ремек-дело може да го видите на  следниот ЛИНК.