Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гонзалез: Најважно е дека и натаму сме на врвот на табелата и дека играме на домашен терен
Гонзалез: Најважно е дека и натаму сме на врвот на табелата и дека играме на домашен терен

Гонзалез: Најважно е дека и натаму сме на врвот на табелата и дека играме на домашен терен

Вардар ќе мора во последното коло да победи, за да се пласира директно во четврфиналето на ЛШ. Нант вечерва беше поуспешен, со оглед дека во текот на целиот натпревар имаше предноста, која најмногу достигна до осум голови. Сепак Вардар се врати во игра и до крајот успеа да намали на само еден гол негатива, но немаше време и за нешто повеќе. На крајот триумф на Нант, со резултат 27:26. Вардаровиот тренер, Гонзалез истакна дека најважно е што сме први и тоа дека во последното коло играме пред својата публика.

-Нант одигра многу добро во првото полувреме, и ни создаде многу проблеми. Успеавме да ја намалиме разликата во второто полувреме, но не доволно. Најважно е дека и натаму сме на врвот на табелата и дека играме на домашен терен, истакна Раул.