Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Шилегов: Преговараме со стратешки партнер за Вардар
Шилегов: Преговараме со стратешки партнер за Вардар

Шилегов: Преговараме со стратешки партнер за Вардар

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во гостување во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ , вели дека разговараат со луѓе и спонзори за да го преземат клубот и да се посветат на развој на Вардар, но исто така потенцира дека Сергеј Самсоненко треба да си го врати долгот.

- Интервјуто на Градоначалникот на Скопје, во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ можете да го прочитате ТУКА.