Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Без Велковски и на реваншот

Без Велковски и на реваншот

Тренерот на Вардар, Гоце Седлоски нема да може да смета на услугите на Дарко Велковски и на реваншот во Струмица. Велковски сеуште не е подготврен за игра.

Покрај Велковски на утрешниот натпревар речиси сигурно е дека во тимот нема да биде и крилниот играч од Грузија, Џигаури кој исто така има повреда. Сите други играчи се на располагање.

Натпреварот со Малме започнува утре со почеток во 18 часот.