Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар утре го игра натпреварот од 1/16 финалето во Купот
Вардар утре го игра натпреварот од 1/16 финалето во Купот

Вардар утре го игра натпреварот од 1/16 финалето во Купот

Утре, екипата на ФК Вардар ќе го одигра единствениот натпревар од 1/16 финалето во Купот против екипата на Беса.

Натпреварот ќе се одигра на стадионот во с.Врапчиште со почеток од 15:00 часот.

За главен судија е делегиран Крумислав Ѓорѓиев од Штип, додека негови помошници ќе бидат Даниел Василевски од Скопје и Кристијан Џонов од Штип.

Победникот од натпреварот ќе се пласира во следната елиминациска рунда.