Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Томовски беше нерешлива енигма за пелистерци
(ВИДЕО) Томовски беше нерешлива енигма за пелистерци

(ВИДЕО) Томовски беше нерешлива енигма за пелистерци

Вардар го доби првото дерби сезонава во ракометната Супер Лига против екипата на Еурофарм Пелистер. Натпреварот кој се одигра во СЦ.Јане Сандански им припадна на црвено-црните со резултат 30:25.

Томовски беше нерешлива енигма за противникот, успеа да одбрани 14 удари, од кои 4 беа седмерци. Видеото со одбранетите удари од седум метри можете да го погледнете на линкот, ТУКА. 

Видеото е превземено од 24ракомет.