Friday ,01 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Вардар им се заблагодари на Стоилов и Ристовски за нивниот придонес како играчи на клубот
Вардар им се заблагодари на Стоилов и Ристовски за нивниот придонес како играчи на клубот

Вардар им се заблагодари на Стоилов и Ристовски за нивниот придонес како играчи на клубот

Пред почетокот на големото ракометно дерби, кое Вардар го доби во своја корист со резултат 30:25, на Стојанче Стоилов и Борко Ристовски им беа подарени врамени дресови, како благодарност за нивниот придонес како играчи на клубот. Двајцата веќе ја завршија играчката кариера, но останаа во клубот.

Тажен сум бидејќи две вардарови ѕвезди веќе нема да играат во дресот на Вардар, но среќен што остануваат дел од клубот, изјави Михајловски