Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед на одиграното прво коло во женската ракометна Супер Лига
Преглед на одиграното прво коло во женската ракометна Супер Лига

Преглед на одиграното прво коло во женската ракометна Супер Лига

Изминатиов викенд стартуваше новата натпреварувачка сезона во женската ракометна Супер Лига. Дербито се одигра во Кисела Вода, каде Вардар и Чаир во еден драматичен натпревар на крајот ги поделија бодовите, играјќи со нерешен резултат. На останатите натпревари до победи стигнаа фаворитите.

Комплетни резултати од првото коло: 

Шампион – Овче Поле  22:30

Пелистер – Ѓорче Петров  27:42

Стружанка – Деспина  25:16

Астибо – Скопје  27:37

Гевгелија – Куманово  15:43

Вардар – Чаир  29:29

Металург Автокоманда – Спартак  31:23