Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Познати распоредите за првата лига на КК и ЖКК Вардар
Познати распоредите за првата  лига на КК и ЖКК Вардар

Познати распоредите за првата лига на КК и ЖКК Вардар

Оваа сезона КК и ЖКК Вардар ќе се натпреваруваат во првата лига, познати се првите дуели, момците започнуваат на крајот на септември, дамите идниот месец.

КК Вардар по две сезони се враќа во првата лига, во воведното коло на 30.септември ќе ја пречекаме екипата на Охрид на домашен терен. Познат е  Распоредот  за оваа сезона.

Дамите во првото коло ги очекува дерби натпревар против тимот на Бадел 1862, на оваа средба ние сме домаќини во салата Кале. Вака изгледа   Распоредот жени