Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > ФК Вардар ген.2010 беше домаќин на ФК Бутел
ФК Вардар ген.2010 беше домаќин на ФК Бутел

ФК Вардар ген.2010 беше домаќин на ФК Бутел

Денес на теренот на Академијата на ФК Вардар во Градски парк пријателски дуел одиграа нашата генерација родени 2010 и ФК Бутел. Одлична претстава на Вардар и гостинот кои прикажаа одлична и борбена игра.

193383999_10219644362641808_8330657044788745238_n 193086932_10219644358241698_3182026236401027628_n
Момците на Андоновски Боби беа одлични во двата правци, одиграа добар меч со многу залагање, труд и посветеност. На вакви дуели резултатот е во втор план, честитики до двата тима за коректната и фер игра. Нашите момци на оваа средба резултатски беа поуспешни и остварија триумф.

192733290_10219644362601807_8732911517674013901_n 192077103_10219644359681734_9068292740266981763_n

Наскоро повеќе фотографии.