Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > „Петлињата“ на ФК Вардар на мегдан со Македонија Ѓ.П
„Петлињата“ на ФК Вардар на мегдан со Македонија Ѓ.П

„Петлињата“ на ФК Вардар на мегдан со Македонија Ѓ.П

Во рамките на 12.коло во Регионалната Скопска лига, генерациите 2008 и 2009 ќе играат со екипата на Македонија Ѓ.П.

Натпреварите на кои сме ние условно домаќини ќе се одиграат на игралиштето на АМС во Ѓорче Петров во сабота (18.03). Истите се закажани да започнат од 09:00 и 10:30 часот.