Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар: Раскината соработката со Симов, за в.д тренер е назначен Глигоров
ФК Вардар: Раскината соработката со Симов,  за в.д тренер е назначен Глигоров

ФК Вардар: Раскината соработката со Симов, за в.д тренер е назначен Глигоров

Фудбалскиот клуб Вардар по неповолниот почеток на есенскиот дел во 2.лига, објави на официјалната страница информација за тренерска смена. Истата  ви ја пренесуваме во целост:

Соопштение на клубот:

Фудбалскиот клуб Вардар и г-дин Горан Симов договорија прекин на соработката. Клубот се заблагодарува на Симов за досегашната соработка, на резултатите кои ги оствари како тренер на Вардар, и му посакува среќа во понатамошниот тек на неговата кариера.

Функцијата в.д шеф на стручен штаб ќе ја извршува досегашниот помошник Никола Глигоров