Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Стоилов: Се надевам на победа со Мешков Брест со помош на публиката
Стоилов: Се надевам на победа со Мешков Брест со помош на публиката

Стоилов: Се надевам на победа со Мешков Брест со помош на публиката

Вардар во Јане Сандански ќе биде домаќин на Мешков Брест, дуелот е закажан за  среда со почеток во 20.45 часот. Ова е натпревар во рамки на второто коло од Лигата на шампиони.  Стојанче Стоилов даде свое видување за овој дуел:

Вујовиќ кажа се, играме против Мешков, во првото коло одигравме чуден меч што можевме да  го добиеме и да го загубиме, а реми можеби беше најреално. Нѐ чекаат три меча во серија, но важен е Мешков Брест, дома пред публика после долго време. Имаме двајца нови играчи, а немаме доволно време. Се случувало и порано, но тоа е тоа. Се надевам дека ќе одиграме најдобро што можеме и ќе победиме заедно со публиката- вели Стоилов.