Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Табели во младинските лиги после одигрување на 12.коло
Табели во младинските лиги после одигрување на 12.коло

Табели во младинските лиги после одигрување на 12.коло

Вардаровите млади екипи остварија три победи и еден пораз во дуелите со Куманово Еуроспорт, на натпреварите од 12.коло во младинските лиги.

Помладите пионери и кадетите останаа лидери во својата категорија, единствените кои до крајот ќе водат голема борба за шампионската титула. Како изгледаат табелите во сите четири генерации погледнете во продолжение.

Помлада пионерска лига

pomladivardar

Пионерска лига

pionerivardar

Кадетска лига

kadetivardar

Младинска лига

mladincivardar