Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > MOZZART донираше милион денари за ФК Вардар

MOZZART донираше милион денари за ФК Вардар

fb_img_1617721556678

Тимска игра за спас на Вардар – MOZZART донираше милион денари после бројните типувања на натпреварите на црвено-црните! ⚫️Големо браво за оваа компанија која во овие тешки моменти е со Вардар.

Компанија Mozzart пред неполн месец се придружи на навивачката група Комити во акцијата за спас на Вардар, каде со секој уплатен тикет на кој се наоѓа натпреварот на славниот скопски клуб, компанија Mozzart го зголемува фондот за донација на „црвено – црните“, кои се борат со тешка финансиска ситуација!

Сите играчи кои ги имаа натпреварите на Вардар кои ги одигра во последните 2 недели (против Шкендија на 20.03 и против Пелистер на 04.04), придонесоа кон вкупниот фонд кој се донира на овој клуб – 1.000.000 денари. Не беше важно како ќе типуваат, важно беше само да го имаат „црвено – црните“ на својот тикет!

Оваа акција беше добра шанса играчите да почувствуваат поддршка од своите навивачи во овие тешки моменти, а сите одиграни тикети на кои беа и Вардар, го зголемија износот на донацијата на Mozzart.
#Mozzart #ИграјИграјЗаВардар #СпасЗаВардар #ЕденЖивотЕднаЉубов #ФКВардар