Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Повозрасните петлиња на ФК Вардар убедливо ја победија екипата на „Еден на Еден“ на пријателски дуел
Повозрасните петлиња на ФК Вардар убедливо ја победија екипата на „Еден на Еден“ на пријателски дуел

Повозрасните петлиња на ФК Вардар убедливо ја победија екипата на „Еден на Еден“ на пријателски дуел

Генерацијата 2006 на ФК Вардар под водство на Милан Коцески денес на теренот на Академијата одигра нов контролен натпревар. Противник за нашите млади надежи беше фудбалската школа „Еден на Еден“ која доаѓа од Битола.

1 2

Вардарци одиграа добар натпревар и заслужено победија со резултат 5:1, на натпревар на кој шанса за игра добија сите играчи кои беа на списокот за денешниот пријателски натпревар. Уште по првото полувреме се стекнавме со висока предност од 4:1.

3 4 5 6

Нуман Ајетовиќ беше играчот кој го отвори резултатот за 1:0, додека Давор Лефковски зголеми на 2:0. Следеше и погодок за Стефан Коловски со кој поведовме со 3:0, додека во следните минути противникот постигна гол и намали на 3:1. До крајот на првото полувреме, црвено-црните преку Марко Николовски поведоа и со 4:1.

7 8 9 10

Во второто полувреме, Вардар имаше поголем посед на топка и создаваше акции за постигнување на гол. Еден заврши во мрежата на гостите од Битола, истиот беше дело на Стефан Коловски кој ги постави конечните 5:1 на овој пријателски натпревар.

183350548_3930991276947689_197064826362294995_n 183458699_3930993496947467_3713711588467831563_n 183564625_3930990583614425_4381818329174352286_n 183618545_3930992573614226_5053202724012479495_n 183761616_3930992313614252_7076178623348251207_n 183781932_3930992390280911_4944582197705635042_n 183849125_3930990900281060_515711743964867437_n 183904855_3930992206947596_2666639052360797370_n