Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар започна со победа во Австрија
(ВИДЕО) Вардар започна со победа во Австрија

(ВИДЕО) Вардар започна со победа во Австрија

Вардар ја забележа првата победа на подготовките во Австрија. Вчера вардарци сосема заслужено славеа победа над австриска Адмира со резултат 2:0 (1:0). Во текот на целиот натпревар нашиот тим беше подобар противник. Головите за “црвено – црните” ги постигнаа Исени во 42 минута и Барсегјан во 49 минута од мечот.

Погледнете ги најинтересните моменти и голови: