Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Како се прослави Европската титула, на плоштадот во Скопје
(ВИДЕО) Како се прослави Европската титула, на плоштадот во Скопје

(ВИДЕО) Како се прослави Европската титула, на плоштадот во Скопје

Четврти јуни долго ќе биде запаметен, како ден кога ракометниот клуб Вардар ја освои европската титула. Црено-црните направија голем подвиг во Келн и од “сенка„ успеаа да ги победат големите екипи на Барселона и ПСЖ и така да станат нови владатели на Европа. После триумфот во големото финале, фановите на Вардар и народот во Скопје се упатија на плоштадот каде го прославуваа историскиот успех на својот миленик.

Погледнете како беше вечерта, кога Вардар стана Европски шампион.

Видео: Телграф.мк