Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ВИДЕО) Антонио Мирков, еден од талентираните играчи на генерација 2003
(ВИДЕО) Антонио Мирков, еден од талентираните играчи на генерација 2003

(ВИДЕО) Антонио Мирков, еден од талентираните играчи на генерација 2003

Генерацијата 2003 на ФК Вардар располага со квалитетни играчи, кои даваат надеж дека еден ден можат да стигнат до првиот тим на Вардар. Еден од нив е секако Антонио Мирков, играч кој игра по крилните позиции, доста опасен за противничките одбрани. Мирков во есенскиот дел беше втор најдобар стрелец за пионерите на Вардар, а се најде на четвртото место во пионерската Супер лига.

Погледнете дел од мајсториите оваа сезона на Антонио Мирков.