Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Да се потсетиме на убавите моменти на Вардар, од јули месец пред три години!
(ВИДЕО) Да се потсетиме на убавите моменти на Вардар, од јули месец пред три години!

(ВИДЕО) Да се потсетиме на убавите моменти на Вардар, од јули месец пред три години!

КРАЈ НА НАТПРЕВАРОТ! Вардар го победи Копенхаген со 1:0 во првиот натпревар од третото квалификациско коло од Лигата на шампионите! Браво Вардаре, браво шампионе!

Со овие зборови се славеше јули месец, 2017 година. Вардар пишуваше историја, а дуелот во Скопје го следеа преку 11.000 гледачи.

ВАРДАР: 90. Гачевски, 19. Хамбарџумјан, 6. Грнчаров, 21. Новак, 23. Демири, 8. Спировски, 20. Николов, 70. Фелипе, 9. Блажевски, 11. Барсегјан, 89. Балотели

РЕЗЕРВИ: 1. Алексовски, 5. Муслиу, 10. Којашевиќ, 16. Глигоров, 32. Глишиќ, 33. Исени, 77. Брдаровски.

Видео од голот на Балотели: